Apie mus

Mi ir Do 2012 m. pabaigoje, skanaujančios savo pirmąjį veganišką Tiramisu

Mintis rašyti tinklaraštį, kuriame dalintumėmės savo įspūdžiais iš virtuvės, kildavo kaskart pagaminus ką nors skanaus (o taip nutikdavo kone kasdien!), bet kažkodėl niekaip neišdrįsom pradėti iki šiandien, t. y. 2014 metų kovo 16 dienos.

Nors maisto tinklaraščių yra tikrai daug, tokių, kaip šis - pernelyg mažai. Daugelis lietuviškų tinklaraščių orientuojasi į visavalgišką mitybą, o surasti išimtinai veganiškiems receptams skirtų sunku - ką jau kalbėti apie neįmantrius patiekalus, kuriuos galėtų pasigaminti paprastas žmogus. Kadangi mums aktualiausi būtent tokie receptai, čia jais ir dalinsimės. Didelė dalis receptų yra mūsų: arba suimprovizuoti, arba kur nors nusižiūrėti ir modifikuoti, siekiant pakeisti gyvulinės kilmės produktus augaliniais arba šiaip pritaikyti patiekalą mūsų skonio receptoriams.

Mes - dvi jaunos skaniai gaminti mėgstančios veganės. Nors prie veganizmo perėjome jau senokai, vis dar puikiai pamenam, kokia nelengva pradžia gali būti žmogui, kuris iki apsisprendimo maitintis veganiškai ne itin domėjosi maisto ruošimu. Todėl šiuo tinklaraščiu siekiame su kitais - tiek pradedančiaisiais ir "pažengusiais" veganais, tiek su šiaip smalsuoliais - dalintis savo atradimais ir įrodyti, jog maitintis taip, kaip mes, yra skanu, įdomu, nesudėtinga ir visai nebrangu.

Mes ir mūsų katinai (Alberas kairėje ir Žiogas dešinėje) 2019-ųjų išvakarėse. Nuotraukos autorė Rūta Karčiauskaitė

9 comments :

 1. drąsiai pirmyn, lauksiu naujų įrašų:)

  ReplyDelete
 2. Loba diena, nuorėj čia paklaust, ar jūs kartu gyvenat?

  ReplyDelete
 3. tiesog įdomu kaip spėjat tiek sviesto prigamyt

  ReplyDelete
 4. Šaunuolės judvi! Labai smagu rasti veganiškų patiekalų receptų lietuvių kalba:)

  ReplyDelete
  Replies
  1. O mums smagu, kad žmonės jų ieško! : )

   Delete
 5. Smagu matyt veganisku + be gliuteno receptu lietuviskai!! JUS FAINOS!! ^^

  ReplyDelete
 6. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete
 7. Nuostabu, kad Jus atradau. Tikrai išbandysiu Jūsų receptus - tiek iš knygos, tiek iš tinklapio. Tai geriausias maistas pasaulyje :-))). Linkiu Jums pačios didžiausios sėkmės!

  ReplyDelete