2017-11-07

Apelsininė moliūgų sriuba

Šiandien išmoksime dar vieną būdą, kaip visus sužavėti gana vidutiniškais savo maisto gaminimo įgūdžiais. Gudrybė labai paprasta - įdėkite kur nors apelsino žievelės. Pvz., į trintą moliūgų sriubą. Tokiu būdu šitą puikų rudens patiekalą perkelsite į aukštesnį, kaip sako jaunimas, levelį. Tai čia vienas šito recepto pliusas. Kitas pliusas - neskaitant daržovių pjaustymo, tokiai sriubai nereikia jokio išankstinio pasiruošimo, tad iš viso užtruksit 50-70 min. Jei esate labai disciplinuotas kulinaras, į šį laiką įeina ir indų plovimas. 😁

Apelsininė moliūgų sriuba išskirtiniame NIEKO SAU dubenėlyje ☺
7-8 porcijoms reikės (nes kam virt mažai, jei galima virt daug?):
  • 1,5 kg išdarinėto ir nulupto moliūgo
  • 3-4 vidutinių bulvių
  • 1 vidutinės morkos
  • 1 raudonosios arba oranžinės paprikos
  • 3 skiltelių česnako
  • 1 a. š. susmulkintos apelsino žievelės (tik oranžinės dalies)
  • ~200 ml mėgstamo daržovių sultinio arba atitinkamo kiekio sultinio miltelių
  • Prieskonių: nepagailėti mėgstamų džiovintų žolelių, kalendros, juodųjų pipirų, saldžiosios paprikos, truputėlio aitriosios paprikos (labai tinka!), šiek tiek malto imbiero ar bet ko, kas jums tinka
  • Druskos pagal poreikį


Ką daryti:
1. Dideliame puode storu dugnu įkaitinti ~3 v. š. aliejaus. Morką supjaustyti apystambiais (~1 cm storio) griežinėliais, papriką - irgi gana stambiomis juostelėmis. Sumesti į įkaitusį aliejų ir, kartais pamaišant, kepti ant didelės ugnies, kol truputį apkeps ir suminkštės - apie 5 min.
2. Daržovėms apkepus, sumesti stambiais griežinėliais spjaustytą česnaką ir vis maišant, kad česnakas nepridegtų, dar ~2 minutes pakepti.
3. Sumažinti ugnį iki žemos-vidutinės ir užpilti daržoves vandeniu arba sultiniu. (Skysčio kiekis priklauso nuo norimo sriubos tirštumo ir moliūgo vandeningumo. Vandeningam moliūgui ir gana tirštai sriubai reikės maždaug 200 ml skysčio.) Atsargiai - pilant skystį daržovės labai taškysis! Suberti visus prieskonius ir, jei naudojate, sultinio miltelius/kubelį.
4. Stambokais kubeliais supjaustyti bulves ir moliūgą, o apelsino žievelę nepersistengiant susmulkinti. Suberti viską į kunkuliuojančią sriubą, išmaišyti, uždengti, ugnį kiek tik įmanoma sumažinti ir virti gerą pusvalandį - kol bulvės suminkštės. Atrodys, kad visko tiek daug ir vandens per mažai, bet nepergyvenkit - moliūgas greitai paleis savo skysčius ir sukris.
5. Tradiciškai apklijuoti virtuvės sienas laikraščiais, evakuoti namiškius į saugų kambarį ir rankiniu trintuvu sutrinti sriubą iki vientisos masės.

P. S. Visus mūsų receptus su moliūgu rasite čia. Jeigu jau nebegalite žiūrėti į moliūgą, užsišaldykit jį. Pamatysit, kai ateis juoda žiemos diena ir norėsis kažko oranžiškai skanaus, ateities jūs padėkosite praeities sau, kad buvot toks protingas. Galima užsišaldyti keptų moliūgų tyrę ir ją paskui naudoti kepiniuose, sriubose, troškiniuose. Arba galima tiesiog supjaustyti žalią moliūgą kubeliais ir užšaldyti porcijomis. Paskui tik taukšt net neatšildytą į troškinį/sriubą ir viskas.No comments :

Post a Comment