2017-08-10

Kokosiniai kukuliukai

Būna gyvenime skanių kavų ir būna neskanių. Skaniomis norisi mėgautis iki paskutinio gurkšnio ir nesiblaškyti nuo jų skonio jokiu ten cukrum ar torčiukais. Bet kai tenka gerti neskanią, prie jos labai tinka koks nors saldumynas – tuomet pavyksta nesiraukant suvartoti savo kofeino dozę. O kofeino reikia, nes toks gyvenimas. Bet aš apie kokosinius rutuliukus iš tikro norėjau pakalbėti. Esmė ta, kad jie labai tinka prie kavos ir arbatos. Jei esat ragavę „Bounty“ – tai kažkas panašaus, tik daug geresnė sudėtis. Ir pagaminami labai greitai: sumeti, sumali, padarai rutuliukus, valgai. Pats tas vasarai, kai nesinori ilgai maltis virtuvėje, bet norisi skaniai pasmaližiauti. Tiesą sakant, aš čia neišradau dviračio, tik sugalvojau išbandyti Youtubėj nusižiūrėtą receptą: https://youtu.be/_J0XioMPnC4Reikės (12 rutuliukų):

  • 1 ir 3/4 stiklinės (arba 150 g) kokosų drožlių
  • 3 a. š. ištirpinto kokosų aliejaus
  • 3 v. š. agavų sirupo (tinka ir klevų arba bet koks kitas)
  • 2 v. š. nesaldinto augalinio pieno
  • 1/2 a. š. vanilinio cukraus ar vanilės ekstrakto 
  • Žiupsnio druskos
  • Kokių nors riešutų ar džiovintų vaisių (nebūtina)
  • Juodojo šokoladoKą daryti:
1. Į maisto smulkintuvą suberti kokosų drožles, vanilinį cukrų, žiupsnį druskos, supilti aliejų, sirupą ir augalinį pieną. Smulkinti, kartas nuo karto pagramdant nuo kraštų, kol gausis rupi, iš pažiūrosm iri, bet suspaudus delne sulimpanti masė.
2. Rankomis formuoti norimo dydžio kukuliukus. (Jų tarp delnų volioti nepavyks - byrės, todėl reikia juos sumaigyti kaip kokį plastiliną.) Į vidurį galima įsprausti kokį riešutą arba razynką.
3. Palaikyti kukuliukus šaldytuve bent 10 min. - kol kokosų aliejus sukietės.
4. Pavolioti kukulius ištirpdintame šokolade, dėti ant aliejumi pateptos lėkštės (kad stingdami nepriliptų) ir "pašauti" į šaldytuvą dar bent 15 minučių. 
5. Valgyti ir didžiuotis savim, mintyse kartojant šią mantrą: "Genialumas slypi paprastume."
6. Parduotuvėje pamačius "Bounty", demonstratyviai susiraukti ir sumurmėti: "Aš namuose skaniau pasidarau."
7. Pradėti kukuliukų verslą.


No comments :

Post a Comment